Dołącz do akcji Akademia Wzw C - "Obudź się póki wirus drzemie!!"

Kochani postanowiłam wziąć udział w akcji "Obudź się póki wirus HCV drzemie" akcja uświadamiająca o symptomach i zagrożeniu wirusem Wzw  typu C atakującym naszą watrobę.
Cel bardzo szczytny i czysto charytatywny - nie można przejść obok, zwłaszcza,że byłam  niejako świadkiem takiego zachorowania: mój bliski kolega nim się zaraził:(
Ledwo uszedł z życiem....
Kiedy Pani Ewelina zaproponowała mi udział w akcji szerzenia tego na blogach zgodziłam się bo choć taka cząstka mnie pomoże komuś bądź uświadomi jakie czyhają zagrożenia.
Zapraszam na stronę:
http://akademiawzwc.pl/
bądź na Fanpage:https://www.facebook.com/PanWatroba

Przyłączcie się do akcji!!!Wkrótce zostanie ogłoszony  konkurs na wymyślenie najlepszego chwytnego sloganu, zachęcającego do badań tego typu by ustrzeć się zachorowań i wdrożyć świadomość, konkurs   z super nagrodami m.in. odtwarzacz Mp3!!!
Wasze pomysły wysyłajcie na mail: panwatroba@akademiawzwc.pl

A oto kilka słów z samej strony Fundacji:

"Ogólnopolska kampania społeczna o charakterze edukacyjnym pod hasłem „Obudź się, póki wirus HCV drzemie” to projekt zainicjowany przez Fundację Urszuli Jaworskiej w porozumieniu i we współpracy z Koalicją Hepatologiczną. Ma ona na celu podniesienie społecznej wiedzy na temat zakażenia wirusem HCV, powodującym Wirusowe Zapalenie Wątroby typu C (WZW C), ograniczenie skali epidemii oraz poprawę jakości życia pacjentów z WZW C. Patronat honorowy nad projektem objęła Małżonka Prezydenta RP – Pani Anna Komorowska. Partnerem merytorycznym wszystkich działań podejmowanych w ramach kampanii jest Polska Grupa Ekspertów HCV.
Powodem zainicjowania kampanii były alarmujące i niepublikowane dotychczas wyniki badania przeprowadzonego przez instytut badawczy GfK Polonia w lutym br. Badano wiedzę społeczeństwa polskiego na temat wirusa HCV, możliwych źródeł zakażeń, ich następstw oraz profilaktyki zakażeń WZW C. Badanie potwierdziło, że wirus HCV stanowi nadal potencjalnie poważne zagrożenie epidemiologiczne, ponieważ społeczeństwo nie ma świadomości, jak chronić się przed zakażeniem. Oto kilka zatrważających faktów: aż 32,1% respondentów nigdy nie słyszało o HCV/WZW C: tylko 6% skojarzyło skrót HCV z wirusem i chorobą wątroby; 61% było mylnie przekonanych o istnieniu szczepionki przeciwko HCV; zaledwie 9% badanych zadeklarowało, iż wykonało testy mające na celu wykrycie zakażenia HCV.
W ramach przygotowań do prowadzenia kampanii edukacyjnej, podczas warszawskich Juwenaliów w maju br., została przeprowadzona sonda, której celem było określenie poziomu świadomości na temat wirusa HCV w środowisku studentów. Jej wyniki wykazały niedostateczną wiedzę młodych ludzi w zakresie podstawowych informacji na temat wirusa HCV i możliwych źródeł zakażeń.
Według szacunkowych danych Światowej Organizacji Zdrowia, liczba ludzi zakażonych na świecie waha się od 170 do 300 milionów, zaś w Polsce szacunkowa liczba zakażonych może wynosić nawet 730 000 osób. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż dotychczas zdiagnozowano niewielki odsetek zakażeń (55 000 osób). Fakt ten zyskuje na znaczeniu z uwagi na zbliżający się okres wakacyjny, wktórym wzrasta ryzyko zakażenia wirusem z powodu częstszych wizyt np.: w salonach kosmetycznych, fryzjerskich, czy też studiach tatuażu."


Komentarze

 1. Bardzo ambitny i rzetelny post. Chwalę sobie takie blogi :)

  Zapraszam do siebie http://hushaaabye.blogspot.com
  Na pewno znajdziesz coś dla siebie :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. post jest by wspomóc a nie by siebie reklamować kochana:)

   Usuń
  2. Każde chwyty dobre hie hie ;)
   Akcja jak najbardziej słuszna. A może uda się zrobić baner, który można by wkleić na bocznym pasku i będzie przekierowywał na stronę http://akademiawzwc.pl/ ???

   Usuń
  3. Taki baner to byłaby bardzo dobra sprawa.

   Usuń
  4. nie mam banera, moim celem było wesprzeć akcję i to zrobiłam, przekierowanie jest na ich stronę:)

   Usuń
 2. Oj tak jestem za i popieram takie akcje bo każdego ten problem dotyczy. Choć jakoś tak dziwnie mi wygląda ten konkurs i ,,super fajne nagrody" ale może i zrządliwa jestem :) Bo wirus to podstępny drań i ciężko z nim walczyć. Sama robię regularnie badania czy aby mnie nie dopadł i na szczęście jest wszystko ok. I jakoś tak dziwnie mi to wygląda z jednej strony potworna choroba a z drugiej akcja i nagrody.Ale spoko takie czasy i jakoś trzeba zainteresować ludzi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Monia ale nagrody będa za hasło wymyślone na kampanie:)

   Usuń
  2. No i właśnie o to chodzi :) Ale ok zrzędze niepotrzebnie. Jakby to nie można czegoś zrobić tak poprostu bez nagród żeby zainteresować jakąś akcją

   Usuń
  3. tutaj chodzi trochę o wieksze zainteresowanie no i akcję wymyśl slogan:)

   Usuń
 3. Bardzo dobra akcja. Ludzie boją się głównie HIV, tymczasem łatwiej można się zarazić HCV, bo wirus zapalenia wątroby jest mniej podatny na działanie wysokiej temperatury. Moja przyjaciółka została nim zarażona podczas operacji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, a czasem za rogiem czeka wróg mniej znany a równie podstepny:(

   Usuń
 4. Super kampania :)))Fajnie, że piszesz!

  OdpowiedzUsuń
 5. Chwytliwa nazwa fanpage PanWatroba :)

  Bardzo fajnie ze wspierasz takie takie akcje!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. poproszono mnie i nie mogę przejśc obojetnie choć różnie ludzie podchodza do takich akcji jak widać:(

   Usuń

Prześlij komentarz

Będzie mi niezmiernie miło jak się wypowiesz, ujawnisz i napiszesz mi co myślisz:)Wszystkie komentarze, dygresje czytam i staram się na nie odpowiadać.
Proszę nie zamieszczać spamu ani kryptoreklamy.

Popularne posty