"Stylowy makijaż oczu" Taylor Chang-Babaian - mały przegląd

Zamówiłam netowo, właśnie odebrałam i  przeglądam. Książka  firmowana jest przez Wizaż.pl.
Pierwsze wrażenie książki: fajna, intrygująca, przydantna i spojrzenie osoby, która patrzy okiem wizażysty z perspektywy różnych technik.
Co zawiera książka?
m.in rozdział o  właściwej pielęgnacji, o ważnej kwestii :  oprawie oczu  tj. brwiach,  o tym ,jak podkreślić  i wydobyć oczy, podaje techniki aplikacji, rady dla każdego kształtu oczu, jaki makijaż w dojrzałym wieku, jaki  makijaż dla okularników,  oraz co autorkę inspiruje i makijaże na konkretny typ kobiety: wampa, lalki,diwy, podlotka, makijaż romantyczny przymglony, futurystyczny, dyskotekowy.
Wspomina o inspiracjach florą i fauną, daje rady, które tak naprawdę nam gdzies tam, obijają się o uszy ale niekażdy  o nich pamięta.
Wspomina o zalotkach o rodzajach tuszu, nakładaniu dwóch maskar na raz np.
Nadmienia o rodzajach cieni, strukturze nakładania, warstwach nakładania...Wszystko bardzo przejrzyście, makijaże są proste ale solidne.
Wg. mnie bardzo fajna książka, bogata w sugestie, które każda z nas wykorzysta.
Warto nadmienić ,iż Taylor Babaian to czołowa wizażystka gwiazd amerykańskich, maluje gwiazdy ekranu, pracuje przy sesjach mody, pokazach i dla filmu .
Publikuje swoje rady na łamach magazynów mody takich jak: "Instyle", "Glamour", "Real simple", jest częstym gościem w  Extra TV  i Fox News.
Ma swoja strone internetową:)
Wraz ze "Stylowym makijażem" dostałam biblię Bobbi Brown, wersja polska wygląda ciekawie ale na obszerniejsza recenzję zapraszam w innym poście.Komentarze

  1. czekam na recenzje tej ksiazki!!!! zazdroszcze posiadania jej :)

    OdpowiedzUsuń
  2. @Monica "czytuje, oblukuje ją",biblia Bobbi Brown też mimo wszystko niczego sobie.

    OdpowiedzUsuń
  3. A czy pisze w niej coś o pędzlach? Jakie, do czego? :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Będzie mi niezmiernie miło jak się wypowiesz, ujawnisz i napiszesz mi co myślisz:)Wszystkie komentarze, dygresje czytam i staram się na nie odpowiadać.
Proszę nie zamieszczać spamu ani kryptoreklamy.

Popularne posty